Paní učitelky

mají rády písničky.
Rády kreslí, pracují,
S kamarády žertují.
Naše milé opičky - to jsou chytré hlavičky.

Prosinec u opiček

V průběhu celého měsíce panovala vánoční atmosféra. Děti se podílely na výzdobě třídy, na stoly ozdobily větvičky, do oken slepovaly vánoční řetězy, vyzkoušely si pečení vánočního cukroví, podílely se na zdobení stromečku. Čtvrtého prosince nás navštívil Mikuláš, čert a anděl. Každému z dětí nadělili balíček sladkostí, ale našlo se i uhlí. V úterý jedenáctého prosince přišli do třídy rodiče i prarodiče a prožili s námi pěkné vánoční odpoledne s dárky u stromečku. Děti předvedly krátké vystoupení. Vypravili jsme se do mýdlárny v Rubens v Růžové, kde si děti vyrobily dárkové balení mýdla pro své nejbližší.

Přejeme všem krásné Vánoce a v novém roce se těšíme nashledanou.

Listopad u Opiček

Měsíc jsme zahájili malováním na dýně a veselým karnevalem ve „strašidelném přestrojení“.Celý měsíc jsme si povídali o lesním prostředí, zvířatech, stromech.Zařadili jsme dvě pohádky z lesa a děti zvládly i jejich dramatizaci.Navštívili nás naši bývalí spolužáci ze ZŠ v Boleticích.V rámci rozvíjení pohybových dovedností a rozvíjení prostorové orientaci jsme navštívili Hopsárium v OC Pivovar.

Říjen u opiček

Věnovali jsme se podzimnímu ročnímu období.
Děti za pomoci rodičů vyráběly draky a uspořádali jsme DRAČÍ SLET. Draci zdobí interiér třídy a děti si odnesly medaile.
Pokusili jsme se o dramatizaci pohádky O veliké řepě. Pro velký zájem jsme pohádku hráli několikrát a všichni se vystřídali.
V říjnu byly příznivé povětrnostní podmínky pro pouštění draka, a proto jsme se vypravili s drakem na školní zahradu.
Navštívili jsme ZOO koutek v Křešicích a děti přinesly zvířatům něco na zub.

Září u OPIČEK

A máme za sebou měsíc společné práce a úsilí. Někdy se to neobešlo bez slziček, ale vše jsme nakonec zvládli. Přivítali jsme mezi sebou nové kamarády a pomohli jim se zorientovat ve třídě i na zahradě. Tvořili jsme pravidla pobytu a pohybu ve třídě i v prostoru MŠ. Postupně zvládáme sebeobsluhu.