Paní učitelky
Michala Hornová
asistentka Gabriela Provázková

Červen
Pomocí sociálních her jsme se snažili o rozvíjení komunikativních dovedností, souvislého vyjadřování – tato oblast dětem stále činí potíže.
Vypravili jsme se hledat pirátský poklad, překonáváním překážek, plněním úkolů jsme se k cíli dopracovali a poklad našli.
Rozvíjeli jsme pohybové dovednosti a aktivity pomocí cvičebního nářadí a náčiní. Zpestřením byl výlet do Jetřichovic pod Mariinu vyhlídku, kde se děti věnovaly tvořivým hrám z písku. Závěr školního roku byl ukončen rozloučením s předškoláky - dopoledne s kolektivem třídy a odpoledne slavnostně s rodiči.

Květen
Začátkem května se děti ze třídy opiček podívaly do planetária v Teplicích, měly možnost shlédnout denní i noční oblohu a některé vesmírné úkazy.
Ke Dni matek jsme s dětmi připravili krátké vystoupení a děti předaly vlastnoručně vyrobené dárky.
V rámci tematického celku „Tady bydlím“ jsme se vypravili do zámecké zahrady a na Mariánskou louku v Děčíně.
Oslava Dne dětí proběhla na školní zahradě, kde byly nachystané soutěže pro všechny děti z MŠ K:H.Borovského.

Duben
Začátkem dubna se děti ze třídy opiček vypravily do skanzenu v Zubrnicích, kde viděly staročeské velikonoční zvyky a některé si vyzkoušely.
V děčínském muzeu jsme se zúčastnili pohádky Dlouhý, Široký a Bystrozraký.
Vydali jsme se do ZOO v Děčíně za zvířátky.
Pan Rendl děti vyfotografoval.
Velký den měli předškoláci, kteří se absolvovali zápis do ZŠ.
Měsíc jsme ukončily SLETEM ĆARODĚJNIC A ČARODĚJŮ v maskách a veselými soutěžemi.

ÚNOR
Pohádkový svět nás provázel celým únorem. Děti nakreslily pěkné ilustrace k pohádce O Koblížkovi, pohádku O Budulínkovi dramatizovaly. Pomocí pohádek se u dětí snažíme vytvářet morální a estetické vnímání, ochranu osobního bezpečí.
Na závěr měsíce jsme uspořádali POHÁDKOVÝ KARNEVAL, plný hádanek a soutěží.Také jsme navštívili hasiče v Děčíně, kde si děti prohlédly nejenom techniku, vozový park, ale i další zázemí.

Leden
Na počátku ledna jsme oslavili svátek Tří králů a ukončili vánoční období.
Věnovali jsme se lidskému tělu a péči o něj. Děti se naučily poznávat jednotlivé části těla a jejich funkci. Zaujala je práce s dětskou encyklopedií. Stavěli jsme pyramidu zdraví a naučili se, které potraviny jsou pro tělo důležité, které méně a bez kterých se obejdeme. Děti si vyrobily ovocné a zeleninové chuťovky. Velký úspěch měla hra Na lékaře.

Prosinec u opiček
Měsíc prosinec se nesl v duchu předvánočních a vánočních tradic. Děti se podílely na vánoční výzdobě třídy, zdobení vánočního stromečku a domů si odnesly vlastnoručně vyrobenou dekoraci na vánoční stůl. Navštívil nás Mikuláš se svými pomocníky a dětem nadělil sáček s dobrotami. Děti si vyzkoušely atmosféru při přípravě vánočního cukroví. Připravili jsme krátkou besídku pro rodiče a společně s nimi prožili Vánoce ve školce a radost při rozbalování dárků.
Prakticky jsme se věnovali některým zvykům a tradicím – pouštění lodiček, krájení jablka, házení střevíce, péče o třešňové větvičky…
Děkujeme rodičům za sladkosti do mikulášských balíčku a za vánoční cukroví na slavnostní stůl.

LISTOPAD U OPIČEK
Měsíc listopad jsme zahájili „strašidelným dopolednem“, děti v maskách strašidýlek soutěžily, tancovaly a ochutnávaly dobroty, které nachystaly maminky. Děti si vyzkoušely malování na dýně.
Naučili jsme se poznávat některé lesní jehličnaté a listnaté stromy. A dramatizovali jsme pohádku z lesa Tři medvědi. Zhledli jsme loutkovou pohádku O koblížkovi.

Opičky , dětičky
mají rady písničky.
Rády kreslí, pracují,
s kamarády žertují.
Naše milé opičky - to jsou chytré hlavičky.

Od září je ve třídě u opiček věkově smíšená skupina dětí. Po prázdninách
jsme mezi sebou přivítali nové děti. Opakujeme a učíme se pravidlům soužití
ve třídě a udržovat pořádek nejenom ve svých věcech, ale i v prostoru celé
třídy.