Miluše Buryšková
Bc. Lucie Omaníková

Březen u Tygříků
Tento měsíc jsme se učili o přírodě nutnosti jí chránit a vážit si jí. Poznávali jsme první jarní kytičky, opakovali,  jaká jsou mláďátka zvířat. Na procházkách jsme si kytičky i ukazovali a pozorovali změny v přírodě.  Březen je měsícem knihy, navštívili jsme knihovnu ve škole v Boleticích, kde nám paní knihovnice ukázala spoustu knížek. Měli jsme i možnost vidět, jak se knihy půjčují.
Učili jsme se hrát kuličky, podívali se, kde jsou v okolí hřiště, ukázali si, jak se pouští obruč a točí káča. Předškoláci navštívili základní školu a zažili jednu vyučovací hodinu. Zapojili jsme se také do „Ponožkového dne“, kterým jsme vyjádřili podporu lidem s Dawnovým syndromem. Tento den, jsme si dali na každou nožku jinou ponožku.
Seznamovali jsme se pomocí obrázků, interaktivní tabule a procházek  s naším městem, ve kterém žijeme a s naším bezprostředním okolí. Náš domov jsme stavěli z kostek, malovali. Opakovali jsme stále barvy a tvary, ale také prostorové pojmy. Četli jsme a dramatizovali pohádku „Budka“ Také nás navštívilo divadélko Koloběžka.
Tento týden jsme se společně zúčastnili akce „Den pro naší zahradu“ a společně s rodiči jsme si uklidili školkovou zahradu

Únor u Tygříků

Tento měsíc, jsme se učili o částech těla, o zdravém životním stylu. Části těla jsme se naučili nejen pojmenovat, ale při pohybových aktivitách i rozhýbat. Tancovali jsme, učili se obratnosti. Zakončení měsíce února byl týden plný řemesel, byli jsme cukráři, pekaři i řezníci. Celý masopustní týden jsme zakončili karnevalem, kde byl každý za nějaké povolání. Při hrách a soutěžích jsme vyhráli spoustu odměn a dobře jsme se pobavili

Leden u Tygříků

oslavili svátek Tří králů a ukončili vánoční období, seznámili jsme se se zvyky a tradicemi tohoto svátku.
Věnovali jsme se zdraví a zdravému životnímu stylu. Pozorovali jsme přírodu a změny v ní. Měsíc jsme zakončili pokusy s vodou a zjistili jsme , kde se voda bere, jaký je koloběh vody
Zábavné bylo vystoupení kouzelníka, se kterým si někteří z nás mohli zakouzlit, který navštívil naši MŠ.