Renata Svobodová
      Zdeňka Rusnáková

Olga Spilková

Prosíme omlouvejte děti do 8.00 hod na tel. 412 547 818 - budete spojeni na požadovanou třídu.

Tygříci se mají rádi, všichni tu jsme kamarádi.

III. Když je jaro v plné kráse, když má zelenou, na trávníku kluci hrají s míčem kopanou

B Ř E Z E N – Příroda se probouzí

Cíl: Rozvíjení mravního i estetického vnímání, cítění a prožívání

Tématické bloky:

-Táta včera venku, našel první sněženku
-Cestování za kapičkou- ekologie
-Kniha je můj kamarád
-Ponožkový den
-Velikonoční vajíčko

Co nás čeká v březnu:

-21.3. Ponožkový den

-26.3. Hledání velikonočního zajíce

Hodnocení za únor:

Únor se nesl v duchu pohádek, povolání a masopustu. Děti měly dostatek příležitostí k samostatným řečovým projevům. Dbali jsme na vhodný mravní vzor a děti se podílely na řešení problémů a konfliktů. Prostřednictvím pohádek se děti učily rozlišovat dobro a zlo. V dětech jsme podporovali spontánní a pohybové aktivity. Děti si osvojily známe tradice a zvyky v období MASOPUSTU

II. A když je tu bílá zima, už jsme na konci, chcete – li tak nashledanou někde na kopci

Ú N O R - Svět je samá pohádka

Cíl: Rozvíjení interaktivních a komunikativních dovedností verbální i neverbální

-Cestujeme do pohádky
-Pohádkové hraní
-Masopust
-Bez práce nejsou koláče

Co nás čeká v únoru:

-Masopustní veselice v MŠ Májová

-Pohádkový karneval

-Krmení ptáčků a zvířátek v lese

-Návštěva ZOO koutku v DDM

Hodnocení za leden:

Leden jsme začali s dětmi oslavou Tří Králů. Děti se dozvěděly, kdo byli tři králové a význam tohoto svátku. Vzhledem k občasnému sněžení si děti užily téma „ zimní sporty“. Děti si osvojovaly dovednosti k podpoře zdraví a bezpečí, vytvářely zdravé životní styly a uvědomovaly si vlastní tělo. S dětmi jsme chodili na delší procházky, na hřiště a experimentovali s vodou. Pravidelně jsme s dětmi cvičili jógu.

L E D E N- Zima, zima, zimička

Cíl: Vést děti k poznání, jak zimu využívat k zábavě a upevnění zdraví

-Tři králové
-Sportování na sněhu
-Pan doktor je kamarád
-Sněží, mráz kolem běží

Co nás čeká v lednu:

-Oslava Tří králů

- 23.1. 2024 Třídní schůzka

Hodnocení za prosinec:

Prosinec se nesl v duchu pohádek, přiblížit dětem tradice, obyčeje a pranostiky. Děti měly dostatek příležitostí k samostatným řečovým projevům. Dbali jsme na vhodný mravní vzor a děti se podílely na řešení problémů a konfliktů. Prostřednictvím pohádek se děti učily rozlišovat dobro a zlo. V dětech jsme podporovali spontánní a pohybové aktivity.

P R O S I N E C - Adventní čas

Cíl: Přiblížit dětem tradice, obyčeje a pranostiky

-Čerte, čerte rohatý
-Kouzelný čas adventu
-Čas dárků a překvapení

Co nás čeká v prosinci:

5. 12. Mikulášská nadílka v MŠ – dopoledne

6.12. Vánoční vystoupení pro seniory

12. 12. Vánoční besídka pro rodiče

13.12. Vánoční Jarmark V MŠ od 14, 00 - 16, 30 hod. (v prostoru spojovací chodby)

13.12. Česko zpívá koledy 18:00

Hodnocení za listopad:

Listopad nám začal báječným strašením. Děti se dozvěděly vše o dušičkách a halloweenu. Zdobili jsme třídu, s rodiči jsme dlabali a zdobili dýně. Děti si užily strašidelný karneval. Vytvářeli jsme dětem pozitivní vztah k přírodě a barevně jsme tvořili. Děti se seznamovaly s ekosystémem lesa a se zvířaty i rostlinami. Upozorňovali jsme na špatné chování v oblasti ekologie. Ke konci listopadu jsme přivítali paní zimu, měnili jsme výzdobu a vyhlíželi advent.

I. Na podzim, když padá listí z lip a javorů, páni draci koukají  se lidem do dvorů

L I S T O P A D - Podzimní les

Cíl: Všímat si přírody, starat se o rostliny, o živočichy, získat o nich informace v souladu s environmentální výchovou a chránit přírodu a živé tvory apod.

-Báječné strašení
-Listopad, lísteček mi na zem spad
-Les, jak ho neznám
-Zima ťuká na dveře

Co nás čeká v listopadu:

Muzeum Děčín

Výlet do lesa

Návštěva zvířátek v DDM

13.11.2023 Vánoční focení

Hodnocení za říjen:

Děti se učily znát plody podzimu a druhy ovoce a zeleniny a uvědomily si, jak je důležitý přínos vitamínů. Celý měsíc jsme na vycházkách pozorovali měnící se přírodu a sbírali plody podzimu a listí. V dětech jsme provokovali fantazii a kreativitu. Děti plnily různé úkoly, dlabaly a zdobily dýně a tvořily z přírodních materiálů.

Ř Í J E N - Barevný podzim

Cíl: Rozvoj pocitu sounáležitosti s živou, neživou přírodou, k lidem, ke společnosti.

Na naší zahrádce
-Podzim plný barev
-Koš plný vitamínů
-Vyletěl si pyšný drak, vyletěl si do oblak

Co nás čeká v říjnu:

-Drakiáda

-5.10. -začínají vzdělávací koutky

-24.10. Celoškolková akce- „Dlabání“ a zdobení dýní

Hodnocení za září:
Děti si uvědomovaly, že nejsou jediné, že jsou součástí skupiny, která stanovuje určitá pravidla. Děti se seznamovaly s prostředím MŠ a novými kamarády a rozvíjely vztahy k druhým lidem. Podporovali jsme v dětech empatické chování a vstřícný postoj k druhým. Děti se spolupodílely  na vytváření pravidel v MŠ a poznávání pravidel společného soužití.

Z Á Ř Í - První poznání

Cíl: Uvědomovat si, že není jediné, že je součástí skupiny, která stanovuje určitá pravidla, podílí se na nich a učí se je dodržovat a pomáhá mladším dětem

-Kamarádi, máme se rádi
-Těšíme se do školky