Mgr. Iveta Mácová

Eva Svobodová

Omluvenka:

Prosíme omlouvejte děti do 8.00 hod na tel. 412 151 321 - třída sluníček,
nebo 770 137 106 - hospodářka paní Čermáková J.

Předškoláci + zápis do omluvného listu.

Aktuálně:

prosíme o zaplacení úhrady za předškolní vzdělávání a stravného. Děkujeme.

Co nás čeká v březnu:

1. 3. 2019 - návštěva Městské policie

20. 3. 2019 - návštěva Městské knihovny

21. 3. 2019 - Ponožkový den

26. 6. 2019 - Divadélko Koloběžka - Pohádka o čarovné vrbě

27. 3. 2019 - první lekce plavání pro předškoláky

Velikonoční keramické tvoření

Návštěva dětí na služebně Městské policie

V pátek 1. 3. 2019 navštívily děti ze Sluníček služebnu Městské policie. Prohlédly si prostory, kde strážníci pracují, seznámily se blíže s jejich pracovními povinnostmi a vybavením, které mají k dispozici. Děti se také podívaly, kde strážníci cvičí a mohly si zacvičit v tělocvičně. Nezapomnělo se také na prohlídku služebního vozu, děti si vyzkoušely, jak se v takovém voze sedí.

Velmi děkujeme panu V. Němečkovi za poučné vyprávění.

Návštěva Městské knihovny v Děčíně

Březen je měsíc knih a proto se dne 20. 3. 2019 děti ze Sluníček vypravily do knihovny, kde nás paní knihovnice seznámila nejen s prostorami dětské knihovny, ale přichystala si i zajímavé povídání o dětských knížkách. Vzhledem k tomu, že byl právě první jarní den, tak nám paní knihovnice nejprve povídala o krtečkovi. Pak děti vyprávěly, jaké má krteček kamarády a poté nám paní knihovnice přečetla pohádku, jak krteček vítal jaro. Zároveň pro děti byly připraveny malé aktivity, do kterých se s chutí zapojily. Samozřejmě děti měly možnost si vybrat knížku, uvelebit se na velkých polštářích a prohlédnout si ji. Nezapomnělo se i na blížící se Velikonoce a tak jsme si je všichni společně připomněli pohádkou „Jak se pomlázky ztratily“.

Děkujeme paní knihovnici za milý přístup a doufáme, že láska ke knihám bude děti provázet po celý život.

Ponožkový den

Dne  21. 3. 2019 jsme se všichni zapojili do tzv. „Ponožkového dne“ - podpořili jsme tento den tím, že na každou nožku jsme oblékli jinou ponožku. Tím jsme si připomněli Světový den Downova syndromu, paní učitelka dětem pověděla proč je tento den důležitý, o co se snažíme a proč to všechno děláme.

Divadélko Koloběžka - Pohádka o čarovné vrbě

Dne 26. 3. 2019 navštívilo naší mateřskou školku Divadélko koloběžka. Herci nám zahráli nejen velmi hezkou, ale i naučnou a vtipnou velikonoční pohádku „O Čarovné vrbě. “ Děti si připomněly tradiční zvyky Velikonoc jako například pletení pomlázek, barvení vajec, pečení beránka, koledování a kromě toho si i vyzkoušely, jak se dříve ručně pralo prádlo.

A o čem pohádka byla? Vesnický chlapec jménem František Suchánek, si musel najít do  Velikonočního pondělí nevěstu. To byl úkol nelehký a přesto společně s dětmi a babičkou Vrbičkou nevěstu našel. Společně jsme si všichni zazpívali koledu a jedinečný František “vyšupal” všechna děvčata.

Představení se zakončilo veselou písničkou a velikým potleskem.