Login
Paní učitelky:

Jaroslava Hejmalíčková
Hana Navrátilová

as.ped. Jana PazderníkováMotto: Hrajeme si celý den a poznáváme svět.

VÍTÁME VÁS U BERUŠEK

Třídní akce - červen 2019

4. 6. - Na návštěvě v Broučkově - pohádku zahraje divadlo Koloběžka
5. 6. - Den dětí - soutěživé a zábavné odpoledne na zahradě MŠ
v doprovodu
rodičů
6. 6. - výlet do Indiánské vesničky
11. 6. - piknik na Mariánské louce
14. 6. - loučení s předškoláky - pasování předškoláků a nocování ve školce
18. 6. - hledání pokladu
24. 6. - 27. 6. - školka v přírodě - Vysoká Lípa

Ponožkový den

 

Třídní akce - květen 2019

 

9. 5. - fotografování - Jaro 2019
9. 5. - besídka ke Dni matek - 15.30 hod.
14. 5. - sportovní Olympiáda (sportovní
- hřiště ZŠ Dr. M. Tyrše - Vrchlického)
16. 5. - Pojďme si hrát na zámek
(kostýmová prohlídka, při níž bude představen život hraběcí rodiny)
20. 5. - Balónková Evička (balónkové show pro děti) - DDM
23. 5. - návštěva ZOO Děčín
28. 5. - jízda na ponících (jízdárna v Křešicích)
29. 5. - Den dětí - soutěživé a zábavné odpoledne na zahradě MŠ v doprovodu rodičů

 


Třídní akce - duben 2019

 

Do Solno - jodové jeskyně (Děčín – ul. Divišova) pojedeme zdravě dýchat a relaxovat - 4. dubna, 11. dubna, 18. dubna a 25. dubna. Příchod dětí do MŠ do 7:30 hod.

 9. dubna dopoledne nás navštíví fotograf z Děčínského deníku a v každé třídě zhotoví kolektivní fotografii. Fotografie budou zveřejněny v Děčínském deníku.

 V době vycházky se půjdeme podívat, jak to vypadá v lesní školce Jurta v Nebočadech. Termín bude upřesněn.

 11. dubna v době 12.00 - 12.30 hod. a 14. 00 - 16.00 hod. se bude konat v prostorách před vstupem do třídy Sluníčka - Velikonoční jarmark.

 Čarodějnický rej s opékáním buřtíků - 30. dubna dopoledne si na zahradě MŠ v čarodějnických maskách pochutnáme na opečených buřtících.

 

TŘÍDNÍ AKCE  - březen 2019                                    

 

- Do Solno - jodové jeskyně (Děčín - ul. Divišova) pojedeme relaxovat a zdravě dýchat  -  7. března, 14. března, 21. března a 28. března. Příchod dětí do MŠ do 7:30hod                                                                                                                                                                                                                                             
- 8. března se jedeme podívat do Oblastního muzea v Děčíně na pohádku Perníková chaloupka. Dětem dejte sebou pohodlný baťůžek, malé pitíčko s pevným uzávěrem a dobrůtku. Děti do MŠ přiveďte do 7.30 hod..

 - 19. března se půjdou naši předškoláci podívat na jednu vyučující hodinu do ZŠ v Boleticích.

 - 26. března dopoledne nás navštíví divadélko Koloběžka a zahraje nám pohádku O čarovné vrbě.

 - 27. 3. začíná kurz plavání v plaveckém areálu v Děčíně. Kurz se skládá z 10 lekcí. Každá lekce proběhne vždy ve středu.

 - Poslední červnový týden (24. 6. - 27. 6.) pořádá naše školka pobyt v přírodě ve Vysoké Lípě. Účastníci budou ubytováni v hotelu Lípa nedaleko Dolského Mlýna a Jetřichovic. Hotel je prostorný, umístěný v krásné přírodě a nabízí pěkné ubytování.

 - Dle počasí se vydáme v druhé polovině března do zahradnictví Hit Flora Křešice. Budeme si prohlížet nejen rostliny a keře, ale i zvířátka.  Zvířátka si určitě pochutnají na suchém pečivu, které pro ně přichystáme s pomocí rodičů.TŘÍDNÍ AKCE - únor 2019

 

- Dentální hygiena pro děti - 7. února dopoledne budou děti seznámeny se správnou péčí o dětské zoubky. Děti si přinesou vlastní kartáček.

- Solno - jodová jeskyně (Děčín - ul. Divišova) - 2. lekce se uskuteční - 14. února

        - příchod dětí do MŠ - do 7.30 hod.

- Karneval - 28. února dopoledne se uskuteční celoškolkový karneval. Děti budou tančit, soutěžit a veselit se v karnevalových maskách přinesených z domova.


Vážení rodiče,

od 31.1. začneme s dětmi každé úterý docházet do solné jeskyně. Solnou jeskyni navštívíme celkem 10x. Prosíme, abyste v tyto dny děti do MŠ přivedli do 7:30hod.
Celková cena činí 550Kč

Dne 24.1. jedeme s dětmi na děčínský zámek, kde si prohlédneme krásné loutky ze Sváťova divadla.
Děti přiveďte do MŠ do 7:30hod
Cena 20Kč

 

PROSINEC
5. prosince dopoledne nás navštívil Mikuláš s andělem a čerti. Přivítali jsme je kolektivním zpěvem písní o čertech a Mikuláši. Trochu jsme se báli, ale zbytečně. Naše chování bylo ohodnoceno kladně. Svědčila o tom bohatá nadílka, kterou jsme dostali od Mikuláše.

12. prosince nás navštívilo naše oblíbené divadlo Koloběžka. Ve třídě Berušek nám zahrálo pohádku „Pohádka o veselém vánočním stromečku“.

12. prosince odpoledne panovala v naší třídě vánoční atmosféra. Rodiče u stolečků s vánočními dobrůtkami se zaujetím sledovali vánoční besídku. Maximálně jsme se snažili rodiče potěšit nejen zpěvem koled, přednesem básní, ale i pohybovým projevem. A vánoční koledy jsme zpívali nejen my, ale i rodiče. Rodiče měli radost nejen z besídky, ale i z dárečků, které jsme pro ně vytvořili (vánoční perníčky a svícny). A my jsme měli velikou radost z vánočních dárků, které jsme společně s rodiči rozbalovali a potom si s nimi hráli.

12. prosince od 18. hod. jsme zpívali společně s rodiči vánoční koledy v areálu MŠ K. H. Borovského a zapojili jsme se tím do akce „Česko zpívá koledy“.

LISTOPAD
Plastová víčka jsme sbírali i v listopadu a budeme ve sběru i nadále pokračovat. Každému, kdo Nikýskovi pomáhá, moc děkujeme.
 
15. listopadu jsme navštívili Hasičský záchranný sbor v Boleticích. Viděli jsme veškeré hasičské vybavení, byli jsme seznámeni s povinnostmi hasičů a vyzkoušeli jsme i hasičské oblečení. Práce hasičů je opravdu náročná.
 
28. listopadu jsme se jeli podívat, jak to vypadá v Městské knihovně v Děčíně. Paní knihovnice nás provedla prostorami knihovny a seznámila nás s vybavením a důležitostí knihovny. Od té doby si častěji hrajeme s knížkami a snažíme se s nimi, co nešetrnější zacházet.
 
V závěru měsíce byl každý z nás kladně ohodnocen za sběr kaštanů a žaludů. Odměnou byli dobrůtky. Sbírali jsme je nejen při pobytu venku v MŠ, ale i na vycházkách s rodiči. Dobrou chuť zvířátka!
 
Byla ohodnocena i Drakiáda. Každý účastník Drakiády dostal za svůj výtvor, který zhotovil doma společně s rodiči, sladkost a fixy.
 
 

ŘÍJEN

   Dokončili jsme sběr kaštanů a žaludů za aktivní podpory rodičů.  Ve sběru plastových víček pro Nikýska pokračujeme.
   Od 15. 10. jsme začali dojíždět do Děčína na cvičení v Rákosníčku. Jezdíme tam každé úterý. Cvičení se skládá z deseti lekcí.
   16. 10. nás navštívilo naše oblíbené divadlo Koloběžka. Ve třídě Berušky nám zahrálo pohádku Červená Karkulka. 
   V úterý 23. 10. odpoledne jsme ve třídě Sluníčka společně s rodiči dlabali a zdobili dýně. Dýně se nám povedli a zdobily nám vchody u hlavních vstupů do MŠ. 
   24. 10. jsme navštívili Městské divadlo v Děčíně a shlédli pohádku Zlatý zvoneček. Pohádka se nám všem moc líbila. Pohádkové bytosti nás upoutali k pozornému sledování.
   31. 10. jsme se převlékli do Halloweenských masek. V maskách jsme si nejen hráli, tančili, ale i koledovali.                                                                                              


ZÁŘÍ
 
         


   Během září jsme se navzájem oťukávali, procvičovali pravidla třídy, seznamovali s prostředím mateřské školky, s vybavením naší třídy a blízkým okolím. Poznali jsme, že se máme všichni rádi a dobře se nám spolu hraje.                   
   Na uvítanou  jsme každý dostal papírovou berušku a nafukovací balónek. To bylo radosti! Pro zvířátka jsme sbírali kaštany a žaludy a pro nemocného Nikýska plastová víčka. Radost a dobrý pocit jsme z toho opravdu měli. Ve sběru nás podpořili i rodiče.


Děkujeme.
 

Napište nám

Vaše jméno/firma:

Váš e-mail:

Váš telefon:*

Váš-text:

Souhlasím s využitím osobních údajů pro účely marketingu


Opište prosím, kontrolní kód z obrázku

Opište prosím, kontrolní kód z obrázku:


NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí v mateřské škole najdete zde

Akce školky

ul. Májová 372
ul. Dlouhá 112
ul. K. H. Borovského 336

Mateřská škola Boletice, MŠ Děčín XXXII

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign