O naší mateřské škole

O naší mateřské školeNaše mateřská škola Děčín XXXII, získala 1.1.1996 spolu se svou školní jídelnou právní subjektivitu jako první škola v děčínském regionu. 1.1.2003 se sloučila s druhou čtyřtřídní boletickou MŠ K.H.Borovského a s jednotřídní MŠ Dlouhá v Křešicích, tím se stala devítitřídní mateřskou školou Děčín XXXII, Májová 372, příspěvková organizace.

Mateřská škola byla vybudována jako účelová stavba panelákového typu v roce 1987 na okraji vznikajícího sídliště Boletice nad Labem, přestěhovala se do ní jednotřídní MŠ z nedalekých Nebočad s dětmi i zaměstnanci. Skládá se ze dvou dvoupodlažních budov a hospodářské budovy, propojených uzavřenou chodbou, je umístěna v rozlehlé zahradě plné zeleně, pískovišť a hracích prvků pro děti.
Původně byla společné zařízení: Jesle a MŠ Májová s dětmi rozdělenými podle věku, 2 oddělení jeslí ( 1-2, 2-3 roky) a 2 třídy mateřské školy s mladšími a staršími dětmi. V září 1993 zůstalo už jen jedno oddělení s jeselskými dětmi které bylo postupně nahrazeno dalšími třídami mateřské školy, nyní je MŠ Májová čtyřtřídní s věkově smíšenými dětmi.

ul. K.H.Borovského 336, Děčín XXXII
Budova mateřské školy se nachází v části Děčína - Boleticích. Byla otevřena 13.10.1979 jako závodní školka Stavokonstrukce, Spolchemie a Přádelen česané příze. Provoz MŠ byl zahájen ve třech třídách, ve čtvrté bylo oddělení jesliček. V srpnu 1992 byl ukončen provoz jeselského oddělení a od září téhož roku se rozběhl provoz čtyř tříd s dětmi ve věku 3 - 6 let v odděleních Slůňat, Tygříků, Medvídků a Opiček. Budova mateřské školy je obklopena rozlehlou zahradou a tvoří jí pět pavilonů - čtyři třídy a jeden hospodářský. Stavba je přízemní, panelového typu. Každý pavilon má svůj vlastní vchod z areálu zahrady. Celý objekt je oplocen a má tři vstupní brány. Zahrada je vybavena čtyřmi pískovišti, dostatečně velkou travnatou plochou se spoustou dřevěných, ale i kovových průlezek a dalších prvků pro hraní a pohybové aktivity dětí při pobytu venku.

Budova byla postavena v roce 1935 Němci a byla využívána jako bytové jednotky.
V roce 1957 zde byla v přízemí zřízena jedna třída mateřské školy, další zůstaly jako byty. Od 1.9.1972 patřila celá budova mateřské škole a po roční rekonstrukci vznikly dvě třídy, každá o kapacitě 30 i více dětí. Budova MŠ je třípodlažní, vytápěná kotlem na tuhá paliva, obklopena je rozlehlou zahradou s herními prvky pro děti.
Různě rozsáhlými úpravami a rekonstrukcemi prošla budova v letech 1976 – 1980, kdy patřila pod MěNV Boletice a patronátní závody Severočeské mlékárny Křešice a Loděnice – ČSPLO Křešice.
Od roku 2007 je kapacita 28 dětí dlouhodobě naplňována.